Projekt pt. „AKTYWIZACJA ZAWODOWA W POWIECIE BIŁGORAJSKIM I" 9.1 FEL - Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju

HtmlBox

Dla pracodawców i przedsiębiorców

Projekty skierowane do pracodawców i przedsiębiorców

Projekt pt. „AKTYWIZACJA ZAWODOWA W POWIECIE BIŁGORAJSKIM I" 9.1 FEL


 
Realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla  Lubelskiego 2021-2027, Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy, Działanie 9.1 Aktywizacja zawodowa – projekty PUP, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Obszar realizacji projektu: Powiat biłgorajski
Okres realizacji projektu: 01.01.2023 r. - 30.06.2024 r.
Wartość projektu: 3 981 186,08 PLN
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 3 384 518,17 PLN
CELE PROJEKTU:
zwiększenie możliwości zatrudnienia 218 (109K i 109M) osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Biłgoraj poprzez aktywizację zawodową w ramach wparcia wynikającego z Indywidualnego Planu Działania tj. staży, jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, bonów na zasiedlenie, prac interwencyjnych oraz wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy do 30.06.2024r. Cel główny projektu przyczyni się do realizacji celu szczegółowego nr 4a) Priorytetu IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
 
GRUPA DOCELOWA:
Grupę docelową projektu stanowi 218 osób w tym 109 kobiet i 109 mężczyzn zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraj jako osoby bezrobotne w rozumieniu art. 2 ust. 1, pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem:
- osób znajdujących się w szczególnej sytuacji n a rynku pracy,
- osób z niepełnosprawnościami lub ograniczonej mobilności,
- osób należące do kategorii NEET,
- osób odchodzących z rolnictwa,
- osób, którym udzielono ochrony czasowej w związku z wojną w Ukrainie.
Struktura grupy docelowej:
- 82 osoby młode w wieku 18-29 lat (41 kobiet i 41 mężczyzn), dla których będzie przeznaczone co najmniej 23 % środków finansowych zaplanowanych w projekcie. Wsparcie skierowane dla osób młodych jest zgodne z założeniami Planu realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce, tzn. w ciągu czterech miesięcy od przystąpienia do projektu osoby młode otrzymają dobrej jakości ofertę pracy, kontynuacji edukacji, stażu lub praktyk zawodowych. Jednocześnie projekt w przypadku skierowania wsparcia do osób w wieku 18- 29 lat uwzględnia możliwość zdobycia umiejętności cyfrowych i/lub niezbędnych do pracy w sektorze zielonej gospodarki,  
 - 30 osób (15 kobiet i 15 mężczyzn) powyżej 55 roku życia,
-  99 osób (50 kobiet i 49 mężczyzn) długotrwale bezrobotnych,
- 15 osób (8 Kobiet i 7 mężczyzn) z niepełnosprawnościami. 
Projekt spełnia standard minimum realizacji zasady równości szans kobiet i mężczyzn. Z diagnozy wynika, że pod względem ilościowym brak zróżnicowania wśród osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Biłgoraj. Stan na 31.12.2022 r. to 2121 osób bezrobotnych w tym 1010 kobiet i 1011 mężczyzn. Pod względem jakościowym istnieje niedoszacowanie wśród kobiet w zakresie podejmowania samozatrudnienia z wykorzystaniem środków publicznych. W odpowiedzi na ten fakt w projekcie złożono większy niż wynika to ze statystyk udział kobiet wśród osób, do których kierowane są jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Z analizy danych z 2022 roku wynika, iż udział kobiet we wsparciu w ramach jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej wynosił 35,14% dlatego ich udział w projekcie tej formie został zaplanowany na poziomie minimum 41,94%. Wszystkie rezultaty odnoszące się do osób zostały podzielone na płeć zgodnie z diagnozą i gwarantują zachowanie równości szans wśród kobiet i mężczyzn na poziomie projektu. Zarządzanie w projekcie będzie uwzględniało zachowanie równości szans wśród kobiet i mężczyzn zgodnie ze standardem minimum. Projekt będzie zarządzany w sposób równościowy. Zespół projektowy jest przeszkolony z zasad zachowania równości szans kobiet i mężczyzn. Dopuszcza się elastyczny czas pracy i/lub pracę zdalną w sytuacjach, które będą wymagały pogodzenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi przez osoby zaangażowane w realizację projektu.
 
REKRUTACJA
Miejsce rekrutacji - siedziba urzędu. Na potrzeby rekrutacji zostanie powołana komisja rekrutacyjna złożona z doradców/czyń klienta (pośredników/czek pracy i doradców/czyń zawodowych) zatrudnionych w PUP Biłgoraj.
Rekrutacja na szkolenia będzie przeprowadzana bezpośrednio przed rozpoczęciem każdego szkolenia. Weryfikacji będą podlegały osoby, które złożyły kartę na szkolenie do momentu rozpoczęcia prac komisji rekrutacji.
Rekrutacja na staże będzie realizowana na bieżąco, aż do wyczerpania miejsc na podstawie przyjętych wstępnych skierowań i powiązanie kandydatów/ek z oczekiwaniami organizatorów staży.
Rekrutacja w ramach subsydiowanego zatrudnienia na stanowisko pracy utworzone w ramach wyposażenia / doposażenia. zostanie przeprowadzona w trybie rundowym do wyczerpania środków. Decyzja o przyznaniu refundacji wyposażenia / doposażenia stanowiska pracy nastąpi na podstawie pozytywnie rozpatrzonych przez komisję złożonych przez przedsiębiorców wniosków. Dobór uczestników na zatrudnienie subsydiowane nastąpi po wstępnej weryfikacji osób bezrobotnych-kandydatów/ek do zatrudnienia w ramach w/w wsparcia.
Rekrutacja. w ramach prac interwencyjnych z oraz bonów na zasiedlenie zostanie przeprowadzona w trybie ciągłym do wyczerpania środków. Dobór uczestników do prac interwencyjnych nastąpi po wstępnej weryfikacji osób bezrobotnych-kandydatów/ek do zatrudnienia w ramach w/w wsparcia.
Rekrutacja osób do przyznania jednorazowych środków na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej zostanie przeprowadzona w trybie rundowym do wyczerpania środków. Decyzja o przyznaniu wsparcia nastąpi na podstawie pozytywnej opinii w/w Komisji. Dobór uczestników nastąpi po wstępnej weryfikacji osób bezrobotnych. Wnioskodawca w przypadku wpływu podczas rundy (dotyczy dotacji i doposażeń) dwa razy większej ilości wniosków, zastrzega sobie możliwość zwiększenia ilości pozytywnie rozpatrzonych wniosków niż zostało to założone w ogłoszeniu.
Rekrutacja na bony na zasiedlenie będzie prowadzona w sposób ciągły na podstawie składnych wniosków przez osoby bezrobotne w wieku 18-29 lat, aż do wyczerpania limitu środków finansowych.
 Rekrutacja ostateczna uczestników/czek nastąpi najpóźniej w dniu wydania skierowania lub podpisania umowy. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w projekcie, zostanie zakwalifikowana kolejna osoba spełniająca kryteria rekrutacyjne. Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn, jednocześnie zostanie zapewniony równy dostęp dla osób z niepełnosprawnościami.
Wnioskodawca zapewni możliwość skorzystania ze wsparcia osobom, które zakończyły udział w projektach z zakresu wyłączenia społecznego, realizowanych w ramach programu Fundusze Europejskie 2021-2027 w Priorytecie VIII oraz współpracuje w tym zakresie z działającymi na obszarze realizacji projektu instytucjami pomocy i integracji społecznej.
Wnioskodawca zapewni następujące usprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami: podjazd, wielkość drzwi wejściowych jest odpowiednia do potrzeb osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich, obsługa na parterze budynku, sanitariaty, strona internetowa PUP jest przystosowana do standardu WCAG 2.1, usługa tłumacza j. migowego.
Kryteria formalne:
1. Osoba zarejestrowana w PUP Biłgoraj jako bezrobotna.
2. Skierowanie na wsparcia w ramach projektu na podstawie Indywidualnego Planu Działania.
3. Regulaminy naboru na poszczególne formy wsparcia funkcjonujące w PUP Biłgoraj dla poszczególnych instrumentów i usług rynku pracy.
 
DZIAŁANIA:
1. Indywidualny Plan Działania wraz z pośrednictwem pracy i/lub poradnictwem zawodowym
Projekt zakłada objęcie wszystkich uczestników Indywidualnymi Planami Działania (IPD). Udzielenie wsparcia w ramach projektu jest poprzedzone pogłębioną analizą umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danego uczestnika projektu m. in. poprzez opracowanie/aktualizację dla każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania. Na etapie rekrutacji pośrednicy/czki pracy dokonają analizy sytuacji bezrobotnego. W przypadku osób nowo zarejestrowanych przygotują IPD, natomiast w odniesieniu do osób pozostających w ewidencji PUP dokonają weryfikacji stanu jego aktualności i stopnia realizacji. W przypadku dezaktualizacji IPD zostanie zaktualizowany lub przygotowany będzie nowy IPD. W każdym przypadku kandydatom zainteresowanym udziałem w projekcie na etapie rekrutacji IPD zostanie dostosowany tak, aby uzyskać korelację potrzeb aktywizacji z możliwościami wsparcia w ramach projektu. Po każdej formie wsparcia nastąpi weryfikacja jej wykonania i wykonana zostanie ewentualna aktualizacja/zmiana IPD. W ramach zadania będzie realizowane pośrednictwo pracy, które zgodnie z misją PUP oferowane jest wszystkim osobom bezrobotnym zgłaszającym się do urzędu. Dodatkowo oferta wsparcia będzie zakładać poradnictwo zawodowe, jeżeli będzie to wynikać z diagnozy potrzeb osób bezrobotnych i zostanie to uwzględnione w IPD. Pośrednictwo pracy i/lub poradnictwo zawodowe nie będą finansowane w ramach projektu ze środków FP. Osoby odpowiedzialne: doradcy/czynie klienta zatrudnieni/one w PUP Biłgoraj.
2. Staże zawodowe
Formalny udział osoby w formie: rozpoczęcie - pierwszy dzień stażu, zakończenie - ostatni dzień stażu. Nabór wniosków - ciągły do wyczerpania limitu środków. Stażami w ramach projektu zostanie objętych 90 osób (48 kobiet i 42 mężczyzn) - większy udział kobiet wynika z faktu, że kobiety mają mniejsze doświadczenie zawodowe od mężczyzn. Większa ilość kobiet skierowanych na staż koreluje z oczekiwaniami pracodawców na lokalnym rynku pracy działających w sektorze oświaty, gastronomi lub usług opiekuńczych. Osoby zakwalifikowane do projektu będą kierowane na średnio na 4-5 miesięczne staże do pracodawców, których wnioski zostaną zakwalifikowane do podpisania umowy na realizację stażu u pracodawcy. Staż będzie realizowany zgodnie z programem, który stanowi załącznik do w/w umowy. Realizacja staży będzie prowadzona w oparciu o przepisy ustawy o promocji zatrudnienia (...) oraz aktów wykonawczych do w/w ustawy. W przypadku staży dla osób młodych (18-29 lat) będzie możliwość zdobycia umiejętności cyfrowych i niezbędnych do pracy w sektorze zielonej gospodarki. Osoby odpowiedzialne: pracownicy/e merytoryczni/e odpowiedzialni/e za realizację staży w PUP. Liczba osób objętych limitem 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie na wsparcie osób młodych (18-29 lat) - 32 osoby (wartość finansowa wsparcia w ramach zadania dla osób młodych 409 225,79 zł w tym stypendia 336 000,00 zł oraz zwrot kosztów dojazdów 73 225,79).
3. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
Formalny udział osoby w formie: rozpoczęcie i zakończenie - wypłata środków przez PUP. Nabór w trybie rundowym do wyczerpania limitu środków. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej - 31 osób (13 kobiet, 18 meżczyzn). Z analizy roku 2022 r. wynika, iż udział kobiet we wsparciu w ramach jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej wynosił 35,14% dlatego ich udział w tej formie został zaplanowany na poziomie minimum 41,94%. Wnioski o dotację spełniające wymagania formalne opiniowane są przez Komisję do spraw opiniowania wniosków o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, powołaną zarządzeniem Dyrektora PUP w Biłgoraju, zostaną poddane procesowi rekrutacyjnemu. Przed przystąpieniem do projektu osoby zostaną objęte pośrednictwem pracy i ewentualnie poradnictwem zawodowym w ramach procesu rekrutacyjnego. Wnioskodawca zobowiązuje się do monitorowania realizacji umowy przez 12 miesięcy. Realizacja umów o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej będzie prowadzona w oparciu o przepisy ustawy o promocji (...) oraz aktów wykonawczych do w/w ustawy. Osoby odpowiedzialne: pracownicy/ce merytoryczni/e zajmujący/e się tą formą wsparcia w PUP Biłgoraj. Liczba osób objętych limitem 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie na wsparcie osób młodych (18-29 lat) - 6 osób (wartość finansowa wsparcia w ramach zadania dla osób młodych 210 000,00 zł).
4. Bony na zasiedlenie
Formalny udział osoby w formie: rozpoczęcie udziału - dzień podpisania umowy na bon na zasiedlenie, zakończenie – dzień wypłaty środków. Nabór wniosków - ciągły do wyczerpania limitu środków. Bonami na zasiedlenie w ramach projektu zostanie objęte 34 osoby (17 kobiet, 17 meęzczyzn). Okres realizacji bonu 8 miesięcy z wymogiem przepracowania okresu 6 miesięcy zgodnie z warunkami określonymi w art. 66n ustawy o promocji(…). PUP zobowiązuje się do monitorowania realizacji umów z uczestnikami projektu przez okres min. 8 m-cy, aż do ostatecznego rozliczenia umowy na bon na zasiedlenie. Realizacja bonu na zasiedlenie będzie prowadzona w oparciu o przepisy ustawy o promocji (...) oraz aktów wykonawczych do w/w ustawy. Osoby odpowiedzialne: pracownicy/e merytoryczni/e zajmujący/e się tą formą wsparcia w PUP Biłgoraj. Liczba osób objętych limitem 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie na wsparcie osób młodych (18-29 lat) - 34 osoby (wartość finansowa wsparcia w ramach zadania dla osób młodych 408 000,00 zł).
5. Szkolenia zawodowe
Formalny udział osoby w formie: rozpoczęcie - pierwszy dzień szkolenia, zakończenie - ostatni dzień szkolenia lub dzień egzaminu. Szkolenia indywidualne 20 osób (10 kobiet i 10 mężczyzn). Terminy realizacji szkoleń będą uzależnione od wyników przeprowadzanych procedur, tj. wyboru wykonawcy. Wybrani wykonawcy będą odpowiedzialni za prawidłowe przeprowadzenie szkoleń, w tym zapewnienia wykładowców, instruktorów, miejsc do realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych, materiałów dydaktycznych, odzieży roboczej, poczęstunku i posiłku, przeprowadzenia egzaminów, wydania dokumentów potwierdzających nabycie kwalifikacji zawodowych. Szkolenia kończą się egzaminem zewnętrznym, w wyniku którego będzie możliwość uzyskania kwalifikacji zawodowych. Założono zdawalność na poziomie 80% tj. 16 osób. Szkolenia będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami właściwego lokalnego rynku pracy, w tym za zidentyfikowanymi potrzebami pracodawców. W celu identyfikacji potrzeb szkoleniowych 2023/2024 przeanalizowano Listę zawodów i specjalności, z uwzględnieniem kwalifikacji i umiejętności zawodów, na które istnieje zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Wykaz potrzeb szkoleniowych (powstały w wyniku badań ankietowych wśród osób bezrobotnych, pracodawców z lokalnego rynku pracy, instytucji i partnerów rynku pracy), a także Barometr Zawodów na rok 2023, uwzględniając wyniki dla powiatu biłgorajskiego i województwa lubelskiego. Zidentyfikowane deficyty w obszarach zawodowych dominujące w powiecie biłgorajskim branże gospodarki oraz potencjał kompetencji zawodowych osób bezrobotnych były podstawą do opracowania kierunków kształcenia zawodowego oraz zdobycia odpowiednich kwalifikacji. Realizacja proponowanych kierunków szkoleń, a także zmiany w tym zakresie uzależnione będą od poziomu zainteresowania osób bezrobotnych oraz wyników przeprowadzanych szkoleń. Montaż płci wynika z doświadczenia PUP, analizy zainteresowanie kobiet i mężczyzn udziałem w szkoleniach oraz analizy lokalnego rynku pracy-oferty. Najważniejszym kryterium identyfikacji obszarów zawodowych były zdiagnozowane potrzeby i potencjał osób zarejestrowanych oraz możliwe do osiągnięcia efekty w postaci zdobycia takich kwalifikacji. Realizacja szkoleń zaw. będzie prowadzona w oparciu o przepisy ustawy o promocji (...) oraz aktów wykonawczych do w/w ustawy. W przypadku szkoleń dla osób młodych (18-29 lat) będzie możliwość zdobycia umiejętności cyfrowych i niezbędnych do pracy w sektorze białej i zielonej gospodarki. Osoby odpowiedzialne: specjaliści/stki ds. rozwoju zawodowego zatrudnieni/one w PUP wspierani/ne przez doradców/czynie klienta w obszarze motywowania osób bezrobotnych do uczestnictwa w szkoleniach. Liczba osób objętych limitem 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie na wsparcie osób młodych (18-29 lat) - 4 osoby (wartość finansowa wsparcia w ramach zadania dla osób młodych 26 645,64 zł w tym koszty instytucji szkoleniowych 14 000,00 zł, stypendia szkoleniowe 10 000,00 zł, zwrot kosztów dojazdu 2 645,64 zł).
6. Prace interwencyjne
Formalny udział osoby w formie: rozpoczęcie - pierwszy dzień zatrudnienia, zakończenie - ostatni dzień okresu refundacji. Nabór wniosków - ciągły do wyczerpania limitu środków. Pracami interwencyjnymi w ramach projektu zostanie objęte 15 osób (7 kobiet, 8 mężczyzn). Okres zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych (okres refundacji) - do 6 miesięcy oraz dodatkowo po zakończeniu prac interwencyjnych zatrudnienie przez okres min. 3 miesięcy. PUP zobowiązuje się do monitorowania realizacji umów z przedsiębiorcami przez min. 9 m-cy. Realizacja prac interwencyjnych będzie prowadzona w oparciu o przepisy ustawy o promocji (...) oraz aktów wykonawczych do w/w ustawy. Osoby odpowiedzialne: pracownicy/e merytoryczni/e zajmujący /e się tą formą wsparcia w PUP Biłgoraj. Liczba osób objętych limitem 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie na wsparcie osób młodych (18-29 lat) - 3 osoby (wartość finansowa wsparcia w ramach zadania dla osób młodych 27 696,96 zł
7. Wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej
Formalny udział osoby w formie: rozpoczęcie i zakończenie - pierwszy dzień zatrudnienia. Nabór w trybie rundowym do wyczerpania limitu środków. Wyposażenie/doposażenie stanowiska pracy – 28 osób (14 kobiet, 14 mężczyzn). Komisja do spraw opiniowania wniosków o przyznanie refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, powołana zarządzeniem Dyrektora PUP w Biłgoraju, będzie kwalifikować wnioski do przyznania wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy. Przedsiębiorcy, których wnioski będą rekomendowane przez komisję do refundacji zostaną w dniu podpisania umowy zakwalifikowane jako podmioty uczestniczące w projekcie. Zrekrutowane osoby bezrobotne, zostaną skierowane do zatrudnienia w ramach utworzonych stanowisk pracy. PUP zobowiązuje się do monitorowania realizacji umów z przedsiębiorcami przez min. 24 miesiące. Realizacja wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej będzie prowadzona w oparciu o przepisy ustawy o promocji (...) oraz aktów wykonawczych do w/w ustawy. Osoby odpowiedzialne: pracownicy/e merytoryczni/e zajmujący/e się tą formą wsparcia w PUP Biłgoraj. Liczba osób objętych limitem 23% środków finansowych zaplanowanych w projekcie na wsparcie osób młodych (18-29 lat) - 3 osoby (wartość finansowa wsparcia w ramach zadania dla osób młodych 114 000,00 zł).
 
PRODUKTY I REZULTATY PROJEKTU
Wskaźniki produktu:
1. Liczba osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych, objętych wsparciem w programie: 218 osób (109 kobiet i 109 mężczyzn).
2. Liczba osób długotrwale bezrobotnych objętych wsparciem w programie: 99 osób (50 kobiet i 49 mężczyzn).
3. Liczba osób w wieku 18-29 lat objętych wsparciem w programie: 82 osoby (41 kobiet i 41 mężczyzn).
4. Liczba osób w wieku 55 lat i więcej objętych wsparciem w programie: 30 osób (15 kobiet i 15 mężczyzn).
5. Liczba osób, które otrzymały bezzwrotne środki na podjęcie działalności gospodarczej w programie: 31 osób (13 kobiet i 18 mężczyzn).
Wskaźniki rezultatu:
1. Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu: 66 osób (33 kobiety i 33 mężczyzn).
2. Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu: 16 osób (8 kobiet i 8 mężczyzn).
3. Liczba utworzonych miejsc pracy w ramach udzielonych z EFS+ środków na podjęcie działalności gospodarczej: 31 osób (13 kobiet i 18 mężczyzn).
 
KONTAKT
 
Rekrutacja – doradcy klienta:
Gminy: Biłgoraj, Łukowa, Obsza, Aleksandrów - Stanowisko nr 10, telefon – 84-685-00-30
Gminy: Turobin, Frampol, Potok Górny, miasto Biłgoraj: litery A, B, C, Ć, D, E, F,G, H, I, J - Stanowisko nr 11, telefon – 84-685-00-22
Gminy: Tarnogród, Biszcza, Goraj, miasto Biłgoraj: litery K, L, Ł, M, N, O, P, R - Stanowisko nr 12, telefon – 84-685-00-23
Gminy: Józefów, Księżpol, Tereszpol, miasto Biłgoraj: litery S, Ś, T, U, W, Z, Ż, Ź - Stanowisko nr 13, telefon – 84-685-00-24
 
KOORDYNATOR PROJEKTU - 84-685-00-15
 
Budżet projektu: 3 981 186,08 zł
 
Aktualności:
Informujemy, iż wsparcie w ramach projektu jest udzielane przez pośredników pracy i doradców zawodowcach w sposób ciągły w godzinach od 7:00 do 15:00 w siedzibie tutejszego urzędu: ul. Bohaterów Monte Cassino 38, 23-400 Biłgoraj
 
Do udziału szczególnie zapraszamy osoby, które zakończyły udział w projektach z zakresu wyłączenia społecznego, realizowanych w ramach programu Fundusze Europejskie 2021-2027 w Priorytecie VIII. Jednocześnie zapraszamy do współpracy instytucje pomocy społecznej oraz podmioty, które realizowały projekty w ramach Priorytetu VIII FEL 2021-2027 do informowania uczestników swoich projektów o możliwości udziału w projekcie pt. „AKTYWIZACJA ZAWODOWA W POWIECIE BIŁGORAJSKIM I".

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Ogłoszenie z dnia 26.06.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 26.06.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 29.06.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 29.06.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 30.06.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 14.09.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 27.10.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 27.10.2023 r.

Ogłoszenie z dnia 02.01.2024 r.

Ogłoszenie z dnia 01.03.2024 r.

 

Załączniki

Klauzula informacyjna dla uczestnika projektu FEL 2023
Klauzula informacyjna dla uczestnika projektu FEL 2023.pdf 208 KB
Klauzula informacyjna dla kontrahenta projektu FEL 2023
Klauzula informacyjna dla kontrahenta projektu FEL 2023.pdf 241 KB