Programy aktywizacyjne i projekty urzędu - Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju


Zawartość stron

logo rpo
Projekt pn. „AKTYWNOŚĆ I PRACA VI"
Realizowanego w ramach:
Osi priorytetowej 9 Rynek pracy regionalnego programu operacyjnego województwa lubelskiego na lata 2014-2020
Priorytet inwestycyjny 8i: Dostęp do zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i osób biernych zawodowo, w tym długotrwale bezrobotnych oraz oddalonych od rynku pracy, także poprzez lokalne inicjatywy na rzecz zatrudnienia oraz wspieranie mobilności pracowników
Działanie 9.2 Aktywizacja zawodowa – projekty pup
Miejsce realizacji projektu: Powiat biłgorajski
Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. - 30.06.2021 r.


CELE PROJEKTU:
Zwiększenie aktywności zawodowej, dostępu do zatrudnienia oraz podniesienie kwalifikacji zawodowej przez 138 (90K i 48M) osób bezrobotnych z terenu pow. biłgorajskiego poprzez aktywizację zawodową w ramach wparcia wynikającego z IPD, tj. pośrednictwo pracy, poradnictwa zawodowe, staży, prac interwencyjnych, wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz jednorazowych środków na rozpoczęcie prowadzenia działalności gosp., szkoleń zaw. do 30.06.2021 r. spośród 306 osób, w tym min. 184 osób znajdujących się w szczególnie trudniej sytuacji na rynku pracy oraz min. 5 osób odchodzących z rolnictwa.

GRUPA DOCELOWA:
Grupę docelową projektu stanowi 306 osób (153K i 153M) należące do jednej z poniższych grup:
Grupę docelową osoby należące do jednej z poniższych grup:
a) Osoby w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w PUP jako osoby bezrobotne, dla których został ustalony I lub II profil pomocy, należące co najmniej do jednej z następujących grup (min. 60% GD), tj. 184 osoby:
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach,
Natomiast osoby bezrobotne nie należące do grup wskazanych powyżej będą stanowić max. 20% GD, tj. 61 mężczyzn:
b) Rolnicy i członkowie ich rodzin w wieku 30 lat i więcej zarejestrowani w PUP jako osoby bezrobotne, należące co najmniej do jednej z następujących grup: osoby w wieku 50 lat
i więcej, osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby
o niskich kwalifikacjach zamierzający odejść z rolnictwa.


Ponadto grupę docelową będzie stanowiło 1470 osób pracujących., tj. pracowników przedsiębiorstw, osób samozatrudnionych i pracownicy organizacji pozarządowych, objętych wsparciem w zakresie zwalczania lub przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19.


Podział ilościowy grupy docelowej na poszczególne kategorie uczestników:
1. Osoby długotrwale bezrobotne - min. 50 osób (27K i 23M)
2. Osoby z niepełnosprawnościami – min. 5 osoby (3K i 2M)
3. Osoby w wieku 50 lat i więcej – min. 16 osób (5K i 11M)
4. Osoby o niskich kwalifikacjach - min. 113 osób (50K i 63M)
5. Osoby odchodzące z rolnictwa – min. 5 osób (5K, 0M)


REKRUTACJA

Rekrutacja będzie prowadzona w ramach zarządzania projektem. Na potrzeby rekrutacji zostanie powołana komisja rekrutacyjna złożona z doradców klienta (pośredników pracy i doradców zawodowych) zatrudnionych w PUP Biłgoraj.
 
Rekrutacja na szkolenia będzie przeprowadzana bezpośrednio przed rozpoczęciem każdego szkolenia. Weryfikacji będą podlegały osoby, które złożyły kartę na szkolenie do momentu rozpoczęcia prac komisji rekrutacyjnej.
 
Rekrutacja na staże będzie realizowana na bieżąco, aż do wyczerpania miejsc na podstawie przyjętych wstępnych skierowań i korelacji kandydatów z oczekiwaniami organizatorów staży.
 
Rekrutacja w ramach subsydiowanego zatrudnienia na stanowisko pracy utworzone w ramach wyposażenia / doposażenia zostanie przeprowadzona w trybie rundowym do wyczerpania środków. Decyzja o wyposażeniu / doposażeniu stanowiska pracy nastąpi na podstawie pozytywnie rozpatrzonych przez komisję wniosków przedsiębiorców. Dobór uczestników na zatrudnienie subsydiowane nastąpi po wstępnej weryfikacji osób bezrobotnych - kandydatów do zatrudnienia w ramach w/w wsparcia.
 
Rekrutacja w ramach subsydiowanego zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych zostanie przeprowadzona w trybie ciągłym do wyczerpania środków. Dobór uczestników nastąpi po wstępnej weryfikacji osób bezrobotnych - kandydatów do zatrudnienia w ramach w/w wsparcia.
 
Rekrutacja osób do przyznania jednorazowych środków na rozpoczęcie prowadzenia działalności gosp. zostanie przeprowadzona w trybie rundowym do wyczerpania środków. Decyzja o przyznaniu wsparcia nastąpi na podstawie pozytywnej opinii w/w Komisji.
 

Rekrutacja ostateczna uczestników nastąpi najpóźniej w dniu wydania skierowania lub podpisania umowy. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w projekcie, zostanie zakwalifikowana kolejna osoba spełniająca kryteria rekrutacyjne. Rekrutacja będzie prowadzona zgodnie z zasadą równości szans K i M oraz zostanie zapewniony równy dostęp dla osób z niepełnosprawnościami.

Miejsce rekrutacji - siedziba urzędu.

Kryteria rekrutacji będą spójne z przyjętymi wskaźnikami i definicją GD.
 
I. Kryteria formalne:
1. Status na rynku pracy - osoba zarejestrowana w PUP Biłgoraj jako bezrobotna.
2. Wiek - osoba w wieku aktywności zawodowej powyżej 30 r. życia,
3. Kategoria osoby bezrobotnej (wymagane spełnienie min. jednego kryterium) - min. 60% GD, tj. min. 184:
a) kobieta,
b) osoba w wieku powyżej 50 roku życia,
c) osoba z niepełnosprawnościami
d) osoba długotrwale bezrobotna,
e) osoba o niskich kwalifikacjach.
4. Osoby bezrobotne nie należące do grup wskazanych powyżej mogą stanowić max. 20% GD, tj. max. 61 mężczyzn bez cech z pkt a)-e).
5. Osoby odchodzące z rolnictwa tj. rolnicy i członkowie ich rodzin w wieku 30 lat i więcej zarejestrowani w PUP jako osoby bezrobotne prowadzący indywidualne gospodarstwa rolne do wielkości 2 ha przeliczeniowych, zamierzający odejść z rolnictwa spełniające min. 1 z kryteriów wymienionych w pkt 3. Do zakwalifikowania wymagane jest spełnienie łącznie kryteriów wymienionych w pkt. 1-2 oraz w pkt. 3 lub pkt. 4 lub pkt. 5.

Kwalifikacja kandydatów będzie prowadzona z uwzględnieniem przyjętych ilości osób w poszczególnych kategoriach, ujętych jako wskaźniki produktu.

Liczbę osób z niepełnos., osób 50+, osób o niskich kwalifikacjach oraz osób długotrwale bezr. określono na podstawie realizacji poprzednich edycji 9.2 RPO WL oraz aktualnej struktury bezrobotnych. PUP gwarantuje, dostępność dla w/w os. zainteresowanych, które spełnią kryteria rekrutacji oraz wsparcie będzie zgodne z IPD.
II. Kryteria merytoryczne:
1. Zgodność propozycji wsparcia z IPD.
 
FORMY BEZKOSZTOWE:
Indywidualny Plan Działania
pośrednictwo pracy
poradnictwo zawodowe
W wyniku pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego, świadczonego przez PUP, istnieje stwierdzona potrzeba wsparcia w postaci w/w form, szczególnie osób znajdujących się
w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.
W odniesieniu do osób niepełnosprawnych, kierowanych na szkolenia, staże lub subsydiowane zatrudnienie zostaną zapewnione warunki, które pozwolą im uczestniczyć
w określonych w IPD formach wsparcia.
 
FORMY KOSZTOWE:
Staże zawodowe średnio 5 miesięcy– 112 osób
Prace interwencyjne - 29 osób
Wyposażenie lub doposażenia stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej –  39 osób
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – 26 osób
Szkolenia zawodowe – 100 osób
Za realizację szkoleń (obsługa uczestników, wykonawców, kontrola, monitoring, rozliczenie), będą odpowiedzialni specjaliści ds. rozwoju zawodowego zatrudnieni w PUP Biłgoraj.
Tematy szkoleń zaproponowane na podstawie analizy lokalnego rynku pracy-1h-45
minut:
-Magazynier z obsługą wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z
wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z
ładunkiem-2x10M
-Uprawnienia elektroenergetyczne grupa EI-10M
-Kasjer z kursem komputerowym ECDL-2x10K
-Kucharz z elementami przygotowywania posiłków typu fast food z egz. czeladniczym-10K
-Operator żurawi przewoźnych i przenośnych-10M
-Cukiernik z egzaminem czeladniczym-10K,
-Spawacz MAG-10M
-Operator koparko ładowarki wszystkie klasa III-10M  


TRWAŁOŚĆ I WPŁYW REZULTATÓW PROJEKTU
1. Liczba osób pracujących (ogółem) – min. 45%, tj. 138 osób
2. Liczba osób pracujących, długotrwale bezrobotnych – min. 28%,
3. Liczba osób pracujących, niepełnosprawnych – min. 19% 
4. Liczba osób, które uzyskaj/podniosą kwalifikacje z ogólnej grupy docelowej – min. 32%, tj. 98 osób
5. Liczba osób, które uzyskają/podniosą kwalifikacje z ogólnej liczby grupy osób długotrwale bezrobotnych – min. 32%,
6. Liczba osób, które uzyskają/podniosą kwalifikacje z ogólnej liczby grupy osób niepełnosprawnych – min. 27%
7. Liczba osób, które podejmą zatrudnienie na ZUS z ogólnej liczby grupy rolników min. 22%, tj. 2 osoba.
 
KONTAKT
 
Rekrutacja – doradcy klienta:
Gminy: Biłgoraj, Turobin, Łukowa, Aleksandrów, miasto Biłgoraj: litery A, B, C, Ć, D, E, F - Stanowisko nr 11, telefon – 84-685-00-22
Gminy: Tarnogród, Biszcza, Tereszpol, Frampol, miasto Biłgoraj: litery G, H, I, J, K, L , Ł, M ,N - Stanowisko nr 12, telefon – 84-685-00-23
Gminy: Józefów, Potok Górny, Obsza, Księżpol, Goraj, miasto Biłgoraj: litery O, P, R, SM, Ś, T, U, W, Z, Ż, Ź - Stanowisko nr 13, telefon – 84-685-00-24
 
KOORDYNATOR PROJEKTU - 84-685-00-11
 
Budżet projektu: 9 971 560,54 zł


Aktualności:
Informujemy, iż wsparcie w ramach projektu jest udzielane przez pośredników pracy i doradców zawodowcach w sposób ciągły w godzinach od 7:00 do 15:00 w siedzibie tutejszego urzędu: ul. Bohaterów Monte Cassino 38, 23-400 Biłgoraj

Do udziału szczególnie zapraszamy osoby, które zakończyły udział w projektach realizowanych w ramach Osi 11 Włączenie społeczne RPO WL. Jednocześnie zapraszamy do współpracy instytucje pomocy społecznej oraz podmioty, które realizowały projekty w ramach Osi 11 Włączenie społeczne RPO WL do informowania uczestników, którzy zakończyli udział o realizacji projektu „AKTYWNOŚĆ I PRACA (VI)".

Dotyczy archiwizacji dokumentacji projektu
Informujemy, że w dniu 14.02.2023 r. nastąpiło złożenie do Komisji Europejskiej zestawienia wydatków, w których ujęto ostateczne wydatki dotyczące w/w projektu.
W związku z powyższym jesteście Państwo, jako pracodawca / przedsiębiorca / wykonawca zobowiązani do przechowywania dokumentacji związanej z realizacja projektu przez okres dwóch lat od dnia 31.12.2024 r. chyba, że mają zastosowanie przepisy dotyczące pomocy de minimis (dotyczy osób bezrobotnych, które otrzymały środki finansowe na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej - 10 lat podatkowych od dnia przyznania pomocy).



 
Ogłoszenie z dnia 2.03.2021 r.
Ogłoszenie z dnia 15.02.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 15.02.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 28.01.2021 r.
Ogłoszenie z dnia 07.01.2021 r.
Ogłoszenie z dnia 29.12.2020 r.
Ogloszenie z dnia 16.12.2020r.
Ogłoszenie z dnia 2.11.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 15.10.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 15.10.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 6.10.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 31.08.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 28.08.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 29.07.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 1.07.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 1.07.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 30.06.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 16.06.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 2.06.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 28.05.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 20.05.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 6.05.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 17.04.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 31.03.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 5.03.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 17.02.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 14.02.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 14.02.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 14.02.2020 r.
Ogłoszenie z dnia 21.01.2020 r.
 
Załączniki
zKlauzula informacyjna RPO VI wg wzoru.doc (doc, 236 KB)
zKlauzula informacyjna dla uczestnika projektu RPO VI.doc (doc, 108 KB)
plakat2021.jpg (jpg, 2014 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę