Zapraszamy pracodawców do skorzystania z KUPONU DORADZTWA ZAWODOWGO i TESTU ZAWODU. Przedsiębiorcy, którzy w ramach KUPONu chcieliby udostępnić w swojej firmie miejsce do testowania zawodu w wymiarze od 2 do 5 dni, otrzymują wynagrodzenie w wysokości do 1500 zł brutto za przyjęcie jednego obserwatora/uczestnika. Przedsiębiorca może jednocześnie przyjąć do zakładu pracy na test zawodu maksymalnie 3 obserwatorów.
Szczegółowe informacje i dokumenty do pobrania dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraju i na stronie https://zsulublin.pl/zadania/kupon-na-test-zawodu/
Jak skorzystać z KUPONU DORADZTWA ZAWODOWGO i TESTU ZAWODU?
Pracodawca wypełnia wniosek ZAŁĄCZNIK NR 3 (WNIOSEK), który należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraju lub przesłać na adres:
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
ul. Obywatelska 4
20-092 Lublin
z dopiskiem KUPON DORADZTWA ZAWODOWEGO
Warunkiem koniecznym, do zaistnienia testu zawodu jest obecność w zakładzie pracy mentora (przeszkolonego pracownika, osobę zatrudnioną). Przedsiębiorca zapewnia praktycznego doradcę zawodowego, który towarzyszy uczestnikowi w obserwacji zawodu w firmie. Aby zostać mentorem należy wziąć udział w szkoleniach.
Kandydat na mentora wypełnia ZAŁĄCZNIK NR 8 (DEKLARACJA – MENTOR) oraz ZAŁĄCZNIK 7 (ZGODA RODO), który należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Biłgoraju lub przesłać na ww. adres.
Szkolenia dla mentorów dostępne są w formie:
• szkoleń dwudniowych, po których uczestnik otrzymuje zaświadczenie;
• szkoleń jednodniodniowych, które należy uzupełnić zapoznając się z 5 webinarami dostępnymi na platformie;
• szkoleń e-learningowych w formie pakietu 10 nagrań.
Szkolenia dla mentorów dostępne są na platformie e-learningowej: https://moodle.akademiadlabiznesu.pl/
Szkolenia dla mentorów obejmują szeroki zakres tematów:
• Kompetencje cyfrowe: umiejętności niezbędne w nowoczesnym środowisku pracy.
• Lifelong learning: promowanie idei uczenia się przez całe życie, która jest ważna dla adaptacji na rynku pracy.
• Specyfika zawodu: poznanie zawodu w jego naturalnym środowisku pracy, zrozumienie funkcjonowania zakładu pracy oraz wymaganych umiejętności.
• Komunikacja interpersonalna: informacje dotyczące stanowiska pracy, zawodu, predyspozycji zawodowych, wymagań pracodawcy, redukowanie lęków i obaw podwładnych i swoich, rodzaje wspierania podwładnych.
• Zarządzanie energią: oszczędności w domu i w pracy, mity, trendy, praktyczne wskazówki.
• Psychologia sukcesu: jak odblokować własny umysł i znaleźć najlepszy sposób na pokonanie trudności.
• Motywacja: jak motywować siebie i pracowników.
• Jak rozwijać firmę: social media, marketing, dobre praktyki
• Jak dostrzegać talenty i je rozwijać: praktyczny poradnik dla każdego
• Mobbing: cechy, warunki sprzyjające, mobbing a konflikt, dyskryminacja, molestowanie, przepisy, orzecznictwo, reagowanie
Przedsiębiorca zapewnia mentora, listę obecności obserwatora (uczestnika testu zawodu) i referencje dla obserwatora.
Projekt realizowany w ramach naboru „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” /Inwestycja A3.1.1. KPO „Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie”.